Zgrany zespół

to podstawa

Akademię Tenisa SetPoint w Olsztynie tworzą niesamowici ludzie, dzięki którym panuje fantastyczna atmosfera – rodzinna i partnerska. Nasz zgrany zespół – trenerzy Maciej, Bartosz, Łukasz, Kasjan, Igor i Piotr prowadzą zajęcia na najwyższym poziomie, dzięki czemu każdy zawodnik czuje się wyjątkowo i zawsze może liczyć nie tylko na fachową radę, ale i wsparcie! Poznajcie nasz zespół!

Trenerzy

Dr Maciej Łojko

Założyciel Akademii Tenisa SetPoint, koordynator trenerów. Trener zawodników wyczynowych (klasyfikacja przez Polski Związek Tenisowy). Trener II klasy – Licencjonowany Trener PZT (2014). Studia trenerskie ukończył w Poznaniu (nr 33/2014).

Posiada stopień naukowy doktora z dziedziny biotechnologii – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (dwukrotna Nagroda Dr INNO – Nagroda Urzędu Marszałkowskiego, projekt wspierany przez UE). Instruktor Tenisa PZT (AWF Poznań 2008 r.).

Dorobek

 • „Technical course for Coaches” – International Olympic Committee – Warsztaty z zakresu technicznego przygotowania zawodników, wykładowca Jacques Rogge – Prezes Intenational Olympic Committee (Poznań 2008 r.)
 • Trener Cardio Tennis – warsztaty Tennis Industry Association and Polish Tennis Association (2009 r.)
 • „Strength and Conditioning Workshop for Tennis” International Tennis Performance Association – warsztaty trenerskie z przygotowania sprawnościowego tenisistów prowadzone przez Jaime’go Fernandeza (2015 r.)
 • Liczne szkolenia i sympozja międzynarodowe dla trenerów tenisa
 • Kierownik wypoczynku dzieci i młodzieży
 • Koordynator Trenerów Akademii Tenisa SetPoint

 

Referencje

W trakcie zdobywania wiedzy miał okazję poznać trenerskie legendy, od których czerpie inspiracje i pasje do rozwoju tenisistów. Wśród nich m.in.:

 • Richard Schönborn – wieloletni szef niemieckiej federacji tenisowej, pod jego okiem na korcie dorastali m.in Boris Becker i Steffi Graf.
 • Louis Cayer – uważany za najlepszego trenera-metodyka tenisowego na świecie. Charyzmatyczny szkoleniowiec podczas swojej wieloletniej pracy z wielkimi sukcesami łączył zajęcia na korcie z kształceniem trenerów; w sumie pracował z ponad 30. tenisistami z pierwszej setki rankingu ATP/WTA, drużynami Davis Cup i Fed Cup. Jego zawodnicy zdobywali mistrzostwa olimpijskie oraz pierwsze miejsca w światowych rankingach.
 • Dr Jaime Fernandez – ekspert ITF, metodyk i trener Królewskiego Związku Tenisowego Hiszpanii.
 • Mieczysław Bogusławski – prowadzący Kurs Przygotowania Sprawnościowego Tenisistów. Jeden z najwybitniejszych światowych trenerów przygotowania fizycznego. Był trenerem wielu czołowych tenisistów, w tym Jerzego Janowicza.
 • Dr Piotr Unierzyski – jedyny w Polsce ekspert ITF, trener mistrzów Europy i Polski, który prowadził dotychczas ok. 80 kursów i wykształcił blisko 2000 trenerów na całym świecie.
 • Tomasz Iwański, były mistrz Polski i trener Nadieżdy Pietrowej (3. miejsce na świecie). Prowadzący warsztaty podczas Kursu Przygotowania Sprawnościowego Tenisistów.
 • Ruben Neyens – jeden z najlepszych na świecie specjalistów zajmujących się treningiem zintegrowanym oraz sprawnościowym, zarówno w odniesieniu do młodych tenisistów, jak i zawodników wyczynowych. Dyrektor ds. szkolenia trenerów i trener przygotowania motorycznego w federacji holenderskiej. Jest współautorem min. podręcznika KidsTennis oraz podręcznika trenera przygotowania motorycznego. Jako ekspert (także ITF oraz Tennis Europe) wystąpił na ponad 80. konferencjach w wielu krajach świata.

Bartosz Paderewski

Trener wszystkich grup w Akademii Tenisa SetPoint. Bartek jest człowiekiem orkiestrą i potrafi chyba wszystko! Ma na swoim koncie wiele sukcesów, zarówno jako zawodnik w turniejach ogólnopolskich, jak i trener – kilkukrotne wyróżniono jego podopieczne jako Najlepsze Zawodniczki Warmii i Mazur do lat 10. Jest koordynatorem obozów i półkolonii. Jego pasją jest motoryzacja i… serwowanie najszybszych asów na korcie! Instruktor tenisa ziemnego (leg. nr 445/I/R/2013).

 

Kasjan Riabczenko

Instruktor Akademii SetPoint. Student Wychowania Fizycznego OSW. Z tenisem związany od dziecka. Jako zawodnik brał udział w wielu turniejach ogólnopolskich. W Akademii SetPoint prowadzi kursy tenisa zarówno z najmłodszymi, jak i dorosłymi grupami. Jego pełne energii treningi są zawsze związane z potężną dawką spalonych kilokalorii. Lubi dynamikę i zaangażowanie! Uwielbiają go dzieci oraz młodzież. W wakacje realizuje niesamowite animacje na obozach. Jego pasją jest muzyka i motoryzacja.

Łukasz Falkowski

Instruktor Akademii SetPoint. Łukasz jest studentem Turystyki i Rekreacji w Olsztynie. Doskonały ekspert od motoryki oraz specjalista w programie Tenis10! Prowadzi zajęcia z najmłodszymi zawodnikami, a jego zajęcia zawsze są ciekawe, pełne ekspresji oraz mnóstwa gadżetów! W wakacje prowadzi animacje na półkoloniach.

Piotr Paderewski

Instruktor Akademii Tenisa SetPoint. Student Fizjoterapii. Piotr jest ekspertem w programie Tenis10. Prowadzi treningi z najmłodszymi adeptami tenisa. Jego treningi są zawsze bogate w różnorodność zadań i akcesoriów treningowych. Jest uwielbiany przez grupy 4-6-latków! W Akademii odpowiedzialny jest również za warsztaty z rozciągania oraz przygotowania motorycznego zawodników wyczynowych. Ma ogromną wiedzę dotyczącą prawidłowego rozwoju organizmu młodego sportowca. Jego największą pasją jest sport – w każdej postaci.

Igor Mazurek

Animator Akademii Tenisa SetPoint. Igor jest specjalistą w Przedszkolach Tenisowych oraz w Treningach TENIS10. Jego sposób dotarcia do najmłodszych jest rzadko spotykany. W Akademii odpowiedzialny jest za Eventy sportowe oraz Animacje z użyciem sprzętu eventowego.

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych
Polityka Prywatności
Akceptuję