Uczymy bawiąc

SetPoint Olsztyn

Zajęcia prowadzi nasz cały team trenerski. Podczas inicjacji tenisowej uczymy bawiąc – kursy odbywają się w formule minitenisa, gdzie wykorzystywane są specjalne piłki metodyczne (tzw. gąbczaki, bezpieczne piłki dla najmłodszych), małe rakietki dostosowane wagą do małych zawodników i mniejsze siatki. Na naszych treningach tenisa obecne są także balony, kolorowe piłki i piłki do zabawy w wodzie – to wszystko pozwala zainteresować i motywować maluchów.

Koordynacja i technika

Nasze treningi tenisa rozwijają koordynację ruchową, koncentrację i motorykę, uczymy podstawowych uderzeń technicznych. Częste zmiany ćwiczeń nie nudzą, a bawią i powodują u dzieci coraz większe chęci do gry. Ćwiczenia opracowane przez trenerów SetPoint bawią maluchów, a przy okazji sprawiają, że nabywają one cennych doświadczeń nie tylko potrzebnych do gry w tenisa, ale również do ogólnosportowego rozwoju. Wprowadzamy także grupową rywalizację, gdzie każdy wygrywa i każdy jest mistrzem swoich rekordów!

Każdy z Małych Tenisistów otrzymuje za ukończenie roku nauki specjalne wyróżnienie w postaci statuetki ukończenia poziomu: Czerwonego, Pomarańczowego lub Zielonego. Po zebraniu wszystkich statuetek dzieci przechodzą na kurs tenisa w grupach zaawansowanych.

Maluchy szkolone są wg zaleceń PZT, ITF oraz programów TENIS10 i PLAY&STAY.

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych
Polityka Prywatności
Akceptuję