Grupy młodzieży

SetPoint Olsztyn

Grupy podzielone są pod względem umiejętności, jak i z podziałem na wiek (11-13 lat oraz 13-15 lat). Rozwijamy podstawowe ruchy tenisowe, nacisk kładziemy na technikę i rywalizację w grupach. Zajęcia prowadzone są przez jednego lub dwóch trenerów, w zależności o liczby uczestników. Wykorzystujemy piłki o 30% wolniejsze (Babolat MID). Tenisiści już od początku uczeni są gier na punkty, dzięki czemu łatwiej jest im zmniejszać tzw. hebla tenisowego (paraliżujący stres).

Treningi mentalne

Kurs dla tej grupy to również treningi mentalne z psychologiem sportowym. Zajęcia te odbywają się raz w miesiącu. Ćwiczenia prowadzone są z pomocą kamery, aparatu oraz rzutnika multimedialnego, dzięki czemu możliwa jest wspólna analiza popełnianych błędów technicznych. Zwiększamy pewność siebie młodych tenisistów i poczucie własnej wartości poprzez zajęcia autoprezentacji.

Turnieje i obozy tenisowe

Zajęcia urozmaicają akcesoria treningowe: cele umieszczone na siatce, pachołki, maszyna do wyrzucania piłek Lobster V, skakanki, znaczniki. Nasi adepci dwa razy do roku startują w turnieju grupowym oraz ogólnoklubowym, w którym mogą sprawdzić swoje umiejętności.

Ukoronowaniem treningów jest letni obóz tenisowy gdzie rówieśnicy z różnych grup mogą się poznać i zintegrować. Nasze obozy ze względu na bardzo ciekawą formę (każdego dnia inny event, rywalizacje w grupach, ciekawe formy treningu mentalnego) cieszą się olbrzymim zainteresowaniem.

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych
Polityka Prywatności
Akceptuję