Uczymy bawiąc

SetPoint Olsztyn

Kursy tenisa prowadzone są przez team trenerski SetPoint (minimum dwóch trenerów na każdych zajęciach). Treningi rozwijają koordynację, koncentrację, motorykę i uczą podstawowych zagrań technicznych. Używamy piłek kolorowych Babolat KID i gąbczaków oraz małych rakietek i mniejszych siatek, co ułatwia naukę gry w tenisa. Wraz z kolejnymi treningami wprowadzamy elementy rywalizacji, aby przygotowywać dzieci do radzenia sobie ze stresem.

Koordynacja i technika

Trenerzy, indywidualnie podchodząc do każdego z uczestników zajęć, pomagają sprostać drobnym porażkom i proponują rozwiązania. Nauka już w tym wieku radzenia sobie ze stresem, samoakceptacji i zachowań prospołecznych ułatwia dzieciom szybsze nawiązywanie kontaktów z innymi dziećmi. Na tym etapie dzieci po ok. pół roku znają podstawowe chwyty tenisowe (continental grip, eastern forehand, semi eastern forehand, eastern backhand), uczone są prawidłowej postawy tenisowej, pracy nóg (pozycje do uderzeń) oraz podstawowych uderzeń, takich jak forehand, backhand, serwis i voley.

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych
Polityka Prywatności
Akceptuję