Treningi tenisa dla dzieci

Szkolimy już od 4 roku życia!

Grupa Maluchy (4-8-latki).
Każdy z Naszych Małych Tenisistów otrzymuje za ukończenie roku nauki specjalne wyróżnienie w postaci Statuetki ukończenia Poziomu: Czerwonego, Pomarańczowego lub Zielonego. Po zebraniu wszystkich statuetek dzieci znajdują się już w grupach zaawansowanych.

Maluchy szkolone są wg zaleceń PZT, ITF i programu TENIS10, PLAY&STAY.
Zajęcia prowadzi nasz cały TEAM TRENERSKI. Mini tenis to specjalne piłki metodyczne (gąbczaki-bezpieczne piłki dla maluchów) i małe rakietki dostosowane wagą dla najmłodszych. Podczas inicjacji tenisowej UCZYMY BAWIĄC. Wiele pomocy metodycznych (balony, piłki gąbczaki, piłki kolorowe, piłki do zabawy w wodzie itp). Kolorowe zabawki, cele pozwalają zainteresować i motywować maluchów.

Na początku uczymy koordynacji ruchowej i koncentracji. Częste zmiany ćwiczeń nie nudzą a bawią i powodują coraz większe chęci. Dostosowane ćwiczenia i ciekawe historie wymyślane przez Trenerów bawią maluchów a przy okazji nabywają cennych doświadczeń i techniki biegania, rzutów. Wprowadzamy grupową rywalizację każdy wygrywa i każdy jest mistrzem swoich rekordów.

TENIS 10 wiek uczestników 8-10 lat
Zajęcia prowadzone przez TEAM TRENERSKI (MIN 2 TRENERÓW na każdych zajęciach).

Trening rozwija koordynację, koncentrację, motorykę. Uczy podstawowych uderzeń technicznych. Używamy piłek kolorowych BABOLAT KID, GĄBCZAKÓW oraz małych rakietek i mniejszych siatek.

Na treningu znajduje się kilka siatek tenisowych o znacznie mniejszym polu. Ułatwia to naukę gier z wyczuciem i regularnych piłek. Dostosowane piłki do poziomu pozwalają na szybszą naukę i zadowolenie. Dzieci grają już ze sobą po kilku zajęciach. Powoli wprowadzane są elementy rywalizacji, aby przygotowywać dzieci do radzenia sobie ze stresem.

Trenerzy indywidualnie podchodząc do każdego z uczestników zajęć pomagają sprostać drobnym porażkom i proponują rozwiązania. Nauka już w tym wieku radzenia sobie ze stresem, samoakceptacji i zachowań prospołecznych ułatwia dzieciom szybsze nawiązywanie kontaktów z innymi dziećmi.

Na tym etapie dzieci po ok pół roku znają podstawowe chwyty tenisowe (Continental grip, eastern forhand, semieastern forhand, eastern backhand) uczone są prawidłowej postawy tenisowej, pracy nóg (pozycje do uderzeń), oraz podstawowych uderzeń Forehand, Backhand, Serwis, Voley.

 


TRENINGI

 • grupa rekreacyjna ( cykl treningowy 2 x w tygodniu po 1 h zegarowej (ostanie 5 min treningu przeznaczamy na przygotowanie kortu oraz posprzątanie sprzętu)
 • grupa zawodnicza: treningi z grupą wiekową lub + 2 lata starszą +treningi indywidualne+ gry i zabawy na punkty( trening 1 osobowy lub 2 osobowy z nauką gry na punkty, nauka taktyki) CENA-dostosowana indywidualnie do trenującego
 • trening indywidualny: (treningi pod ogrzewaną halą pneumatyczną). Ceny podane dla osób z kartą klubową* (podpisanie pod kartą klubową)

*Karta klubowa jest bezpłatna po podpisaniu Karty.

GRAFIK
Grupa 4-8 lat

 • Poniedziałki godz 17.00
 • Czwartki godz 17.00
 • Soboty godz 12.30
 • Niedziele godz 12.30

Grupa 8-10 lat
Dziewczynki średniozaawansowane

 • wtorki godz 17.30
 • niedziele godz 11.00

Dziewczynki i chłopcy grupa początkująca

 • poniedziałek godz 18.00
 • czwartek godz 18.00 (na 1 korcie trening mają chłopcy z trenerem, na drugim korcie dziewczynki z trenerem)

Chłopcy grupa średniozaawansowana

 • wtorek godz 16.30, sobota godz 10.00
 • środa godz 17.00, sobota godz 13.00
Copyright Akademia Tenisa SetPoint 2015 / Wszelkie prawa zastrzeżone
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.